[background=rgb(250, 250, 250)]Dlaczego mieszkańcy strefy, mają płacić za parkowanie jak i tak nie będą mieli gdzie postawić samochodów? Jestem mieszkańcem strefy i wydaje mi się, że jest to ograniczenie swobód konstytucyjnych. Z miłą chęcią zapłacę za abonament roczny i większą kwotę jeśli o każdej porze dnia znajdę chociaż pół miejsca do parkowania w odległości 100 m od kamienicy, lub jak wjazd na posesję będzie przejezdny. Teraz zapłacę 100 zł i nadal abym mógł zaparkować samochód w godz 6:30 - 20:00 będę łamał przepisy parkując na zakazie. (Wyjątek okres Wakacji) Każdy wie, że większość samochodów w Centrum jest spowodowana dużą liczbą Firm i Urzędów. Zatem, ile będzie wydanych bezpłatnych pozwoleń na parkowanie w Strefie? W ogóle nie powinny być takie wydawane!!!! Jak mają płacić za parkowanie to wszyscy nawet prezydent miasta i nawet służbowym samochodem. Miasto zarobi pieniądze owszem, jednak taka Strefa nie przyczyni się do swobody parkowania. Zastanawia mnie jeszcze fakt, że skoro jest to 1700 miejsc dlaczego Urząd miasta zezwala na zmianę sposobu użytkowania lokali mieszkalnych na użytkowe (wiąże się to z proporcjonalnym wzrostem potrzebnej liczby miejsc parkingowych - oczywiście w "bliskiej" odległości parkingi płatne, tereny prywatne w strefie)Tylko jeśli by ktoś siadł i policzył liczbę wymaganych przepisami miejsc postojowych to by się okazało, że samochody parkowały by jeden na drugim.Chciałbym, również aby oprócz gadania o parkingach w sąsiedztwie Strefy naprawdę je zrobili. Jeżeli ich nie będzie taki Pan Kowalski z Wieniawy, Czechowa, Czwartku, etc. też będzie chciał mieć Płatną strefę Parkowania. Jeszcze jedno!! Dlaczego teren Parku Saskiego nie jest zaliczony do strefy z ulicą Leszczyńskiego i Czechowską? Chodzi o komunikację miejską. Przecież tam i tak w koło nie ma wielu miejsc parkingowych. Parkując obecnie poza Strefą w kierunku Wieniawy aby skorzystać z uprawnienia podróży w Strefie za 1 zł. trzeba drałować 7 minut. i to obok zamkniętego Parku Jest to absurd w założeniach. Myślę, że takich komentarzy jest już więcej. Jak zwykle, ktoś coś pomyślał, inny wykonał, a płacić będą wszyscy. Mam nadzieję, że pieniądze jakie wpłyną dla Miasta będą wydane na poprawę organizacji ruchu drogowego. PS. od 2002 nie mam samochodu, a jednym z głównych powodów jest to że nie mam gdzie parkować podczas dnia.[/background]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz